Gästbok

Пчеломагазин

Tedgah 27.12.2021
дааа вот бы мне скорость побыстрее

демонтаж зданий

Rogerorarm 27.12.2021
Вы правы, в этом что-то есть. Благодарю за информацию, может, я тоже могу Вам чем-то помочь?

Купить кальян Pharaon с доставкой в Екатеринбурге интернет магазин

Michaelacelo 25.12.2021
У Нас скидки круглый год!
HoOkAh MaGic наш официальный бренд
Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт
и возможно приобрести кальяны и всё для них.
Персональные скидки
Строго 18+
Эти факторы, наряду с популярностью кальянов, стали причиной резкого роста спроса на сумки для курительных приборов. В нашем магазине можно купить чехлы для кальяна оптом по низким ценам. Наши дизайнеры разработали практичные и стильные модели, которые обеспечат безопасную транспортировку и удовлетворят все запросы потенциальных клиентов.

НКЦПФР попереджає інвесторів

JamesHed 24.12.2021
НКЦПФР попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD»
25.04.2019
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL INVESTMENTS LTD».

Ці “проекти” не отримували від Комісії жодних ліцензій, необхідних для здійснення інвестиційної діяльності чи надання послуг з цінними паперами та іншими фінансовими інструментами на території України. Також Комісія не надавала необхідних дозволів на розміщення реклами, яку обидва проекти активно замовляють.

Комісія вбачає в діяльності, види якої вказані на сайтах проектів «ISRAEL INVESTMENTS LTD» та «Центр Біржових Технологій», ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг.

НКЦПФР, в межах компетенції, здійснила всі необхідні дії, зокрема, зверталась (безуспішно) із запитами до осіб, які розміщують рекламні матеріали, порушила (успішно) справи про правопорушення за безліцензійну діяльність на фондовому ринку.

Крім того, повідомила правоохоронні органи та Службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Центр Біржових Технологій

Під час здійснення регулярного нагляду за галузевою рекламною активністю аналітики Комісії виявили сторінку “компанії” «Центр Біржових Технологій», на якій громадянам пропонують послуги портфельного інвестування, а саме інвестування у портфель «Клервант», який сформований з акцій найбільших світових компаній і недооцінених активів.

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «Центр Біржових Технологій», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Повний пакет послуг, що надається Центром Біржових Технологій — надійний фундамент, на якому будується і буде розвиватися ваш бізнес: навчання, програмне забезпечення, торгова система, аналітична і технічна підтримка на всіх етапах, від відкриття рахунку до рішення призупинити або закрити торгівлю»;
«Клеревант» сформований фахівцями компанії ЦБТ — визнаними лідерами по портфельному інвестуванню в Україні. Важливо знати: на момент роботи портфеля ваші гроші знаходяться на рахунку європейського банку. Вони застраховані фондом гарантованого страхування і інвесторським компенсаційним фондом Європи»;
«Унікальність «Клеревант» полягає в надійності і інноваціях. Даний інвестиційний портфель поєднав в собі високу прибутковість акцій найбільших світових компаній і недооцінені активи. Можливість заробити від $ 5 000 до $ 50 000 за декілька місяців. Вигода: максимальний дохід завдяки унікальній стратегії оцінки акцій та інших активів»;
«Центр Біржових Технологій — безумовний лідер за кількістю ВІП-клієнтів серед всіх українських компаній, які працюють на фінансових ринках».
Також аналітики Комісії виявили багато зовнішньої реклами проекту в м. Києві, роликів на радіо, банерів та реклами на багатьох інформаційних ресурсах у мережі інтернет. Як сказано на сайті проекту, “Центр Біржових Технологій” має розгалуджену мережу філій та представництв у багатьох містах України”.

З відкритих джерел Комісія також встановила, що послуги для забезпечення діяльності домену надаються компанією «OVH Hosting Oy», яка зареєстрована в Фінляндії, та використовує віртуальні приватні хмарні сервери (VPS), які забезпечують анонімність власників доменів.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від ЦБТ відповідь так і не надійшла.

ISRAEL INVESTMENTS LTD

Сайт проекту «ISRAEL INVESTMENTS LTD» пропонує громадянам послуги портфельного інвестування та п’ять різних варіантів інвестиційних пакетів за ціною від $ 500 до $ 50 000, які “сформовані з дорогоцінних металів, нафти, цінних паперів, криптовалют та стартапів”. Також на сторінці компанії зазначені такі послуги, як управління інвестиційними портфелями, інвестування у різні види накопичувальних фондів та у біржові індексні облігації, надання інформаційно-аналітичних та брокерських послуг

Далі наводимо цитати з відповідної сторінки компанії «ISRAEL INVESTMENTS LTD», які можуть мати ознаки реклами та надання послуг на фондовому ринку, які здійснюються без відповідного дозволу Комісії:

«Професіонали нашої компанії також можуть створити індивідуальний інвестиційний портфель, з урахуванням Ваших побажань. Він буде доповнений фінансовими інструментами, які допоможуть швидше досягти поставлених цілей. Щоб гроші почали працювати на Вас, покладайтеся на професіоналів!»;
«ІП надає стабільний щомісячний пасивний дохід. Придбати портфель дуже просто: вибираєте пакет, тиснете «інвестувати, заповнюєте просту форму зворотного зв’язку. Все, дуже просто, далі з Вами зв’яжеться наш фахівець. Він надасть повну консультацію і обговорить всі деталі обраного портфеля»;
«Інвестиційний портфель це – різні активи, об’єднані для досягнення певних фінансових цілей. ІП може складатися з золота, нерухомості, цінних паперів, опціонів. Israel Investments пропонує готові інвестиційні пакети, які будуть приносити прибуток незалежно від політичної чи ринкової ситуації. Портфелі доступні для громадян будь-яких країн».
Рекламу «ISRAEL INVESTMENTS LTD» аналітики виявили на багатьох популярних інформаційних ресурсах у мережі інтернет, у соціальних мережах. Відповідно до інформації з сайту, «ISRAEL INVESTMENTS LTD» має представництва в Ізраїлі, Англії, Італії, Швейцарії, та Україні.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, офіційне представництво «ISRAEL INVESTMENTS LTD» в Україні зареєстровано як юридична особа – ПП “ІФЛК “ІЗРАЇЛЬ ІНВЕСТМЕНС” (код за ЄДРПОУ 42620622).

Послуги забезпечення діяльності домену надаються компанією «101domain», яка зареєстрована в США, і також надає своїм клієнтам можливість приховати інформацію про них у загальнодоступних Інтернет джерелах.

На офіційний запит Комісії про надання інформації від проекту відповідь так і не надійшла.

Комісія констатує в обох випадках всі ознаки можливого зловживання на ринку фінансових послуг, що несе загрозу введення в оману громадян та втрати ними значних коштів. НКЦПФР вживає всіх законних заходів щоб мінімізувати потенційно протиправну діяльність та попереджає інвесторів про ризики втрати грошей.

Потребительский кредит наличными

Larrymek 24.12.2021
Подбор банка для получения выгодного кредитного предложения в Санкт-Петербурге
Решение о выдаче займа в день обращения

билет на поезд

YolandaHyday 23.12.2021
Вы абсолютно правы.

Краткая справка Esperio

Stanleycen 21.12.2021
Краткая справка Esperio
Esperio позиционирует себя в качестве глобального брокера, который является ярким представителем на финансовых рынках. Своим клиентам компания предлагает первоклассное обслуживание, выгодные условия торговли, оперативное исполнение торговых операций и чистые спреды от поставщиков ликвидности. Вот так выглядит презентационная страница мультиязычного сайта esperio.org.

Esperio

В футере площадки сказано, что Esperio принадлежит компании OFG Cap. Ltd, которая зарегистрирована в офшорном государстве Сент-Винсент и Гренадинах. На сайте есть различные внутренние документы, в которых изложены условия предоставления услуг. Регистрационные документы не представлены. О лицензии на брокерскую деятельности ничего не сказано. Обратная связь с клиентами поддерживается исключительно через специальную форму, с помощью которой пользователи отправляют свои запросы в службу поддержки.

Торговые инструменты и платформы Esperio
В распоряжении трейдеров более 3000 финансовых инструментов. Зарабатывать клиенты компании могут на различных активах:

валютных парах;

криптовалютах;

драгоценных металлах;

сырьевых товарах;

ценных бумагах;

ведущих фондовых индексах и т. д.

Выход на финансовые рынки осуществляется через две торговые платформы: MetaTrader 4 и MetaTrader 5.

Торговые счета Эсперио
Чтобы приступить к трейдингу, нужно зарегистрироваться на сайте и выбрать один из 4 доступных торговых счетов.

Esperio

С более детальным описанием каждого аккаунта можно ознакомиться в разделе «Типы счетов». Примечательно, что ни в одном из счетов не указана минимальная сумма депозита. С какими суммами готов работать брокер – неизвестно. О наличии демонстрационной версии счета ничего не сказано.

Начинающим инвесторам компания предлагает воспользоваться услугой Esperio Copy Trading. Для этого необходимо подключиться к профессиональным трейдерам, скопировать сделки на собственный счет и построить собственную бизнес-модель на основе проверенных стратегий. Условия сотрудничества в рамках данной программы не обозначены.

Пополнение счета и вывод средств в Esperio
На презентационной странице сайта сказано, что после получения прибыли на торговле деньги поступают на счет в течение одного дня. Вывести заработанные средства пользователи могут без ограничений по сумме в любой момент и любым подходящим способом.

Для пополнения счета и вывода прибыли доступны такие сервисы, как пластиковые карты, банковские переводы и электронные платежи.

Esperio

Брокер заявляет, что он компенсирует комиссионные расходы клиентам и зачисляет их на баланс торгового счета в процентах от внесенной суммы.

Информации о других условиях проведения финансовых операций (минимальная и максимальная сумма, сроки зачисления средств при выводе, порядок снятия тела депозита) на сайте нет.

Заключение
Главный недостаток брокера – регистрация материнской компании в офшоре. Также не внушает доверия отсутствие юридических данных, регистрационных документов и лицензий. Не в пользу компании служит односторонняя связь с клиентами и отсутствие установленного стартового порога входа в систему.

Лучше всего о работе брокера и возможности заработка на его условиях расскажут отзывы о Esperio.

ТРЕЙДЕР-ПРОФЕССИОНАЛ
ЗА 60 ДНЕЙ
Узнайте формулу безубыточной торговли

FAQ
? Esperio — это надежный брокер?
Проверьте надежность компании в рейтинге БрокерТрибунала. Чтобы получить комплексный анализ брокера и задать вопросы о финансовых рынках, закажите бесплатную консультацию эксперта.
?? Как найти официальный сайт Esperio?
В сети появляются подделки на сайты надежных брокеров. Также мошенники эксплуатируют названия и логотипы честных компаний. Чтобы не стать жертвой обмана, проверьте доменное имя компании на brokertribunal.com. Напишите нам в чат.
? Как проверить Esperio на признаки мошенничества?
Брокеры-мошенники пытаются маскироваться под честные компании. Верный признак, что брокер обманет на деньги, — отсутствие лицензии. Но это верхушка айсберга. Чтобы копнуть глубже, оставьте заявку на комплексную проверку.
?? Как вывести деньги от брокера Esperio?
Если брокер заблокировал ваш личный кабинет или для вывода средств требует новые проплаты, инициируйте чарджбэк. Это банковская процедура, которая многим трейдерам помогла вернуть свои деньги. Узнайте больше о чарджбэке уже сейчас.
?? Как распознавать мошенников самостоятельно?
Мошенники используют примерно одинаковые схемы обмана. Читайте статьи на сайте БрокерТрибунала — и вы научитесь распознавать развод в интернете и по телефону. Это сохранит ваши деньги и нервы.
OТЗЫВЫ О ESPERIO
Матвей
Читаю отзывы на сайтах и всех так хвалят эту контору. Я лично не могу вывести деньги и все. Меня водят за нос уже 2 недели. Не дают и все. А отзывы все заказные, чтобы больше людей велось на все это!!!!!Самый обычный развод, не верьте ни единому их слову!!!!!

7 days ago
Валерия
Мое сотрудничество с Esperio началось недавно и за этот короткий промежуток времени я поняла, что столкнулась с лохотроном(((( Жаль, что я вовремя на задумалась об обещанных этих бонусах, что ни одна солидная компания не позволит себе платить такие деньги. Бонусы поступили на счет, все четко. А делает это знаете для чего? Чтобы требовать потом деньги за вывод. Когда я подала заявку, мне сказали, что бонусные и основыне деньги якобы перемешались и чтобы их вывести нужно внести на счет еще 800 баксов. Я сказала пускай забирают свои деньги обратно и вернут мои, на что мне сказали такова политика и сделать они ничего не могут…..Обидно, развели как лохушку((((

Sending newsletters via forms into the "Contact us" section to the sites of firms via all domain zones of the world.

contactamggjv 20.12.2021
Dear sir!

We will send Your offers via contact forms to the sites of business organizations via any countries of the world.

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai

WHAT IS THE MAILING OF SITES BY FEEDBACK FORMS?
This is a type of mailing using the contact forms that are located in the feedback section of the website and filled by our software in a preset mode with a rate of a few thousand feedback forms per 1 minute, while the alphanumeric code from the pictures (captcha) is also solved.
After that, the letters including your business offers are sent to the mailboxes of companies.
When sending mailing by contact contact forms, it turns out that each internet resource sends an e-mail “to itself” and, therefore, all letters arrive in the inbox of the exact electronic address in which the company is ready to receive the business information.

UTP:
Fast 100% informing of businesses and website owners about new cooperation offers.
Search of new customers that other types of advertisements cannot find.

AIM:
Finding new customers that cannot be found through other advertisements.

Benefits:
1.one hundred % delivery of cooperation letters.
2.Expansion of the client base.
3. Expansion of the your market segment.
4.Mailings based on regionality and topics.
5. Sending e-mails to company officials.
6. Supply/demand analysis.
7. Conducting marketing campaigns.
8. Studying public opinion and conducting surveys.
9. Fast notofication.
10. Price.
11. Entering the international markets.

Undeniable advantages:
1.When sending mailing by feedback forms, all e-mails arrive in the inbox. When sending e-newsletters, this can reach up to 5 percent.

2.When sending mailing by contact forms it is possible to send a few million e-mails per day to inboxes. When sending e-mail newsletters a few thousands arrive in the inboxes, all the remaining ones often either are not delivered or arrive in the spam.

3. When sending mailing by feedback forms an e-mail does not get blocked by mail services because it is sent from different internet resources. When sending mass e-mails it is possible to send a few thousands of those but nevertheless all the IP addresses from which the mailing is done will be in "BAN".

4. When sending mailing by contact forms the minimum of macros is used to form headings and text of the letter. When sending mass e-mails, it is necessary to use «macros» (synonyms) for each phrase and create ten thousand various headings.

5. A lot of firms deliberatelly hide their e-mail and only leave a contact form for contacting with them.

6. When sending bulk e-mails, your commercial offer is delivered to every employee of the business, (which causes irritation) compared to mailing by feedback forms where the information is received at the mailbox specifically set up for cooperation offers.

7.half of business e-mail addresses are located on free mail systems, they are not very "searchable" by e-mail, but when sending mailing by feedback forms through these mail systems, all e-mails are 100% delivered to the recipients.

8. Only thirty-forty % of businesses get into the directories within two-three years, and all the other ones are already located in our WHOIS databases and are waiting for your commercial offers.
It turns out that that emails of firms from directories are full of spam, which means that they will not have such result as when sending mailing by contact forms using our always new VOIS databases.

9. Any kind of stop words in the headings or body of the message can be sent through forms. When sending e-newsletters, such messages either do not reach the recipient or arrive in spam.
The list of stop words of mail systems includes almost all phrases and words that encourage your potential customers to take active actions.

Application:

1. Increasing the customer base.
2. Quick notification of marketplaces about new commercial offers.
3. Reaching out company officials.
4.Testing the demand for products and services.
5. Conducting tenders.
6.Conducting marketing research.
7.Conducting surveys and studying public opinion.
8. Searching for customers abroad.

Reasons for purchasing this service:

1. 100-percent delivery of your letters and cooperation offers to millions of businesses all over the world.
Every internet resource sends a message to itself so all filters of mails are bypassed.

2.Mailing by contact forms is an excellent way in for conducting various marketing researches, surveys and studies of social opinion on anytype of activity and direction.
When sending mailing by feedback forms, you will definitely know that your message has been delivered to 100-percent of users of your service and product and if a service or product is "poorly promoted", then the potential problem lies in in something else, for example in pricing.
At the same time, within one week you will see demand for your services and products, you will not have to spend funds on renting an office and other more time-consuming and expensive marketing activities.

3.Mailing by feedback forms is the quickest and the most economical way to get your service or product to the markets of other states.

4. Mailing by contact forms is a great tool for conducting all sorts of tenders.

5.Daily update of the databases, as more than one hundred and fifty thousand new sites, appear all over the world every day, and you, get new potential customers.

6. Full geographical coverage for all states of the world.

7. We offer clients that you will not find through other types of advertisement.
When sending mailing by contact forms, you will be able to reach out that part of your potential clients, that is impossible to "break through" in automatic mode in another way.
For instance, you will be able to deliver a cooperation offer to those potential clients that were earlier unavailable due to filters of mail systems while sending mass e-mails.
In reality, there is a paradoxical situation: businesses in the directories are actually filled with spam with all sorts of cooperation offers while very little or no e-mails are sent to the remaining ones.

8. Unique technology of unraveling the captcha.
There are special services for decoding numeric and alphabetic code (captcha/CAPTCHA). It costs 1$ to solve thousand CAPTCHAs.
It turns out that, processing a million Internet resources our program solves a million captchas, which costs thousand $ only to solve captcha/CAPTCHA, and with our service this is free for you!

9. By ordering mailing by contact forms, you are promoting your product or service not to separate people, but to collectives, for example domain .com, where more than one hundred and fifty million business companies from all over the world are accumulated (we have samples of them from international zones for every country).

10. Mailing by feedback forms is also a type of SMS mailing
Electronic address that is linked to the feedback form is the main email of organisations through which orders and cooperation offers are sent. This mail is also set up for phones as it is necessary to respond to the messages very fast so as not to misplace the application or the relevance of the commercial offer.

11. The base of every country also includes all joint companies from all countries of the world working with or closely related to this country, for instance, diasporas and national communities.
Ban, sanctions of mail systems and search engines?
These mailings are an alternative to sending mass e-mails, therefore search engine sanctions and "Ban" do not apply to them.
The mail system delivers the data of e-mails to the inbox folder, as it bypasses through the "warm channel" from the new IP address of the website to the corporate mailbox of the same website.
Simply speaking, these mailings "live in emails" and filters of mail systems do not react to them, because mails have a certain trust in communication channels between sites and corporate electronic addresses.

OUR DATABASES:
You can buy our databases separately from the mailing by sending us a message by feedback form.

MORE THAN TWO THOUSAND VOIS DATABASES BY DOMAINS AND COUNTRIES OF THE WHOLE WORLD.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN CONTINENTS.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN WORLD LANGUAGES.

COLLECTIONS OF DATABASES BY THE MAIN WEBSITE BUILDERS.

SELECTIONS BY THE MAIN COUNTRIES.

HOW TO MAKE AN PROMOTIONAL OFFER FOR MAILING BY CONTACT FORMS:
The simplest text + a few headings, the main goal is to interest the customer, and they will read the rest on your site.
Most likely, all ads on your subject are already on the Internet, enter the necessary requests into the search engine and choose the most suitable ones.
The headings are substituted by a carousel from text file.
Only text messages are sent, links are inserted without problems, they are active. If the potential customer needs pictures or more specific information, then you should forward the future customer to visit your site.

In the letter:
Text without pictures, since pictures do not pass through the contact form.
Your contact details:
Site address:

Fields to fill in:
Name:
Country:
City:
Website:
Several headings:
Mailbox for autoresponces:

website =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai
Price List =» xn----7sbb1bbndheurc1a.xn--p1ai/en/price/

I have said enough to add my thoughts.

GlennTom 17.12.2021
hi

Best Deals on 70 Inch TV

Dennisurind 12.12.2021
Upgrade your home cinema system. Get a huge discount on your new home theater setup by taking advantage of these incredible deals on 70" televisions The 70 inch TV is hot this Christmas. However, the manufacturers are unable to keep up with the demand due to the constant shortage of microchips. The shelves remain empty.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Ny kommentar

Kontakt

Alba 98 Alba
Triq Rodolfu, Sliema
SLM 1270
MALTA
+356 999 27242 anngoransson2@gmail.com